inf. ze strony KK ZZPP – Korpus Służby Cywilnej

Dlaczego Związek Zawodowy Pracowników Policji możemy nazwać obrońcą Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej?

Ponieważ Związek Zawodowy Pracowników Policji jako JEDYNA organizacja związkowa zrzeszająca pracowników Policji stanowczo sprzeciwiła się MSWiA, które planowało likwidację służby cywilnej w Policji !!!
W ciągu ostatnich 2 lat, aż do października 2023 roku, trwała zażarta walka naszego związku z Sekretarzem Stanu w MSWiA Maciejem Wąsikiem i pozostałymi organizacjami związkowymi uczestniczącymi w rozmowach, podczas których z determinacją walczyliśmy o honorowanie zapisów znajdujących się w Konstytucji RP, czyli w tym najwyższej rangi akcie prawnym Państwa Polskiego.
Cyt. fragment preambuły z Konstytucji RP „Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali, wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka, jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi, a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej.” !!!
Obchodzone kilka dni temu, 3 maja, święto uchwalenia Konstytucji RP, musi być gwarantem praworządności, musi być gwarantem stabilności fundamentalnej zasady: wszelkie akty prawne, jakie obowiązują w Polsce nie mogą naruszać postanowień Konstytucji!
A to właśnie w niej, w art. 153 powołany został w urzędach administracji rządowej korpus służby cywilnej, którego celem jest zapewnienie zawodowego, rzetelnego, bezstronnego i politycznie neutralnego wykonywania zadań państwa.
Plany likwidacji służby cywilnej w Policji, według deklaracji Sekretarza Stanu w MSWiA Macieja Wąsika, miały wejść w życie już od 1 stycznia 2024 roku. Przypominamy, że to właśnie tego dnia fakt bycia częścią służby cywilnej zagwarantował podwyżki wynagrodzeń wszystkim pracownikom Policji, których zarobki były niższe od ustalonego poziomu – mnożnika 1,8. ????
My, członkowie Związku Zawodowego Pracowników Policji, jesteśmy ogromnie dumni z siebie, bo swoją determinacją i konsekwencją, pomimo wszystkim (nawet pozostałym związkom zawodowym) ZABLOKOWALIŚMY proces likwidacji służby cywilnej w Policji i pozostałych służbach podległych MSWiA. ZABLOKOWALIŚMY proces zmierzający do złamania zapisów Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
Dziękujemy każdemu członkowi naszego związku, bo to dzięki WAM, NAM wszystkim stanowimy siłę, która umiała przeciwstawić się w obronie wartości konstytucyjnych, niezależności służby publicznej oraz dla naszej przyszłości, która pod płaszczem ochronnym służby cywilnej daje gwarancję stabilności zatrudnienia i…
RÓWNAMY W GÓRĘ. Nigdy w dół. Pamiętajcie !!! 
Komisja Krajowa Związku Zawodowego Pracowników Policji
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „CZY WIESZ, DLACZEGO.. ZWIĄZEK ZAWODOWY PRACOWNIKÓW PRACO POLICJI JEST OBROŃCĄ KONSTYTUCJI RP? ZWIAZEK ZAWODOWY PRACOWNIKÓW POLICJI KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ CZYTAJ W OPISIE”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *