ZMIANY NA STANOWISKU MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

W dniu 3 czerwca 2019 roku odbyło uroczyste pożegnanie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima BRUDZIŃSKIEGO, który po półtora roku pełnienia tej funkcji zrezygnował z zajmowanego stanowiska w związku z nominacją na funkcję posła do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.


Podczas konferencji Minister Joachim BRUDZIŃSKI podziękował wszystkim swoim współpracownikom, komendantom, funkcjonariuszom, pracownikom a także działaczom związkowym, z którymi miał okazję realizować zadania w resorcie spraw wewnętrznych i administracji. W pożegnaniu udział wzięła Przewodnicząca Komisji Krajowej ZZPP Danuta HUS, która wręczyła ustępującemu ministrowi list gratulacyjny.

W dniu następnym, to jest 4 czerwca br. w Pałacu Prezydenckim Minister Elżbieta WITEK odebrała z rąk prezydenta Andrzeja DUDY powołanie na stanowisko szefa MSWiA i złożyła przysięgę. Nowa Pani Minister po zaprzysiężeniu wzięła udział w pierwszych spotkaniach z kierownictwem resortu, szefami służb mundurowych podległych MSWiA oraz wojewodami.


Gratulujemy Pani Minister nowej funkcji i liczymy na kontynuację prac rozpoczętych przez poprzednika. Życzymy również jak najwyższych efektów w kierowaniu naszym resortem.

Przybliżając osobę nowej Pani Minister informujemy, że Elżbieta WITEK urodziła się 17 grudnia 1957 roku w Jaworze. Ukończyła Uniwersytet Wrocławski na Wydziale Filozoficzno-Historycznym, uzyskując tytuł magistra, a także studia podyplomowe w zakresie wiedzy o Unii Europejskiej w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka i dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2, a także Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jaworze.
Nowa szefowa MSWiA to posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, jest także członkiem Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2015-2017 była ministrem-członkiem Rady Ministrów, Szefem Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, a także Rzecznikiem Prasowym Rządu.

Źródło: www.mswia.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *